Основне про авторське право відповідно до чинного законодавства США
Основи авторського права
Зміст
Хто може претендувати на авторське право
Авторське право та національне походження твору
Які твори підлягають захисту
Що не охороняється авторським правом
Як забезпечити авторське право
Публікація
Позначка про авторське право
Форма позначки для візуально сприйманих копій
Форма позначки для аудіоносіїв звукозаписів*
Розташування позначки
Видання, містять матеріали уряду США
Неопубліковано твори
Перепустка позначки та помилки у позначці
СКІЛЬКИ ЧАСУ ЗБЕРІГАЄТЬСЯ АВТОРСЬКЕ ПРАВО
Переуступка авторського права
Припинення дії переуступки
ОХОРОНА МІЖНАРОДНОГО АВТОРСЬКОГО ПРАВА
РЕЄСТРАЦІЯ АВТОРСЬКОГО ПРАВА
ПОРЯДОК РЕЄСТРАЦІЇ
Початкова реєстрація
Особливі вимоги до депонування
Неопубліковано збірки
ДАТА ВСТУП У СИЛУ РЕЄСТРАЦІЇ
ВИПРАВЛЕННЯ І ДОПОЛНЕННЯ ІСНУЮЧИХ РЕЄСТРАЦІЙ
ОБОВ'ЯЗКОВЕ ДЕПОНУВАННЯ ВИРОБІВ, ОПУБЛІКОВАНИХ У США
ВИКОРИСТАННЯ ОБОВ'ЯЗКОВЕ ДЕПОНУВАННЯ ДЛЯ ЗАДОВОЛЕННЯ ВИМОГ РЕЄСТРАЦІЇ
ХТО МОЖЕ ПОДАВАТИ ЗАЯВКУ
ФОРМИ ЗАЯВКИ
Мита
ПОШУК В АРХІВІ Бюро з охорони авторських прав
ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ
Авторське право – це форма охорони, що забезпечується законодавством США (розд.17 Кодексу законів США) творцям «оригінальних авторських творів», у тому числі літературних, драматичних, музичних, художніх та інших інтелектуальних творів. Така охорона забезпечується як опублікованим, так і неопублікованим творам. Стаття 106 «Закону про авторське право» 1976 року загалом наділяє володаря авторського права винятковим правом здійснювати самому та дозволяти іншим:
- Відтворювати твір у вигляді копій або аудіоносіїв;
- Створювати вторинні твори на основі твору;
- Публічно розповсюджувати копії або звукозаписи шляхом продажу чи іншої переуступки права власності, або шляхом передачі в оренду або в борг;
- Публічно виконувати твір (у разі літературних, музичних, драматичних та хореографічних творів, пантомім та кінокартин та інших аудіовізуальних творів); li>
- У разі звукозаписів – публічно виконувати твір за допомогою аудіопередачі в< /b> цифрової форми.
Крім того, згідно зі статтею 106А «Закону про авторське право» 1976 року, певні твори образотворчого мистецтва мають права атрибуції та недоторканності. Додаткову інформацію можна знайти в Циркулярі 40 «Реєстрація авторського права на твори образотворчого мистецтва».
Порушення будь-яких прав, що надаються власнику авторського права згідно із законодавством про авторське право, вважається незаконним. Однак його права не є необмеженими. Статті 107 - 121 "Закону про авторське право" 1976 року встановлюють обмеження на ці права. Іноді це особливо обумовлені випадки звільнення від зобов'язань з авторського права. Одним із суттєвих обмежень є доктрина «сумлінного використання», яка набула законної сили у статті 107 «Закону про авторське право». ». В інших випадках обмеження має форму примусової ліцензії, за якою допускаються деякі обмежені види використання творів, що охороняються авторським правом, за умови виплати встановлених авторських гонорарів та дотримання вимог закону. Докладніше про обмеження будь-яких цих прав можна дізнатися із законодавства з авторського права або звернувшись до Бюро з охорони авторських прав.
Хто може претендувати на авторське право
Охорона авторського права починається з моменту створення твору у зафіксованій формі. Авторське право на авторський твір негайно стає власністю особи, яка створила цей твір. Тільки автор або ті, хто набуває своїх прав через автора, можуть законно претендувати на авторське право.
У разі творів, створених в результаті роботи за наймом, автором вважається роботодавець, а не особа, яка працює за наймом. Стаття 101 «Закону про авторське право» в такий спосіб визначає «твір, створений під час роботи за наймом»:
- (1) твір, створений найманим працівником у рамках його/її роботи; або
- (2) твір, спеціально замовлений як внесок у колективний твір, як частина кінокартини чи іншого аудіовізуального твору, як переклад, як додатковий твір, як компіляція, як навчальний текст, як перевірна робота, як відповідь на перевірочну роботу чи як атлас , якщо сторони безперечно обговорили в письмовому та власноручно підписаному документі, що цей твір вважається твором, створеним за наймом…
Автори спільного твору є співвласниками авторського права на цей твір, якщо немає домовленості про протилежне.
Авторське право на кожну окрему статтю в періодичному виданні чи іншому колективному творі відрізняється від авторського права на колективний твір загалом і спочатку належить автору статті.
- Просте володіння книгою, рукописом, картиною або будь-якою іншою копією чи звукозаписом не наділяє власника авторським правом. Закон передбачає, що переуступка права власності на будь-який матеріальний об'єкт, що втілює твір, що охороняється, сама по собі не передає будь-яких авторських прав.
- Неповнолітні можуть претендувати на авторське право, але комерційні угоди, що стосуються авторських прав неповнолітніх, можуть регулюватися законами штатів . Для отримання інформації про відповідне штатне законодавство зверніться до юриста.
Охорона авторського права передбачена для всіх неопублікованих творів незалежно від національності або постійного проживання автора.
Опубліковані твори мають право на охорону авторського права у Сполучених Штатах у разі виконання будь-якого з наступних умов:
- На момент першого видання один або кілька авторів є громадянином або постійним жителем Сполучених Штатів, громадянином, постійним жителем або верховним органом влади учасника договору*, або особою без громадянства незалежно від її постійного місця проживання;
*Учасник договору – країна або міжурядова організація, крім США, яка є стороною міжнародного договору.
- Твір вперше був опублікований у США чи іноземній державі, яка на момент першого видання була учасником якогось договору. Для цілей цієї умови твір, опублікований у США чи державі – учасниці договору не пізніше 30 днів з моменту публікації в державі, яка не є учасником договору, вважається вперше опублікованим у США чи державі – учасниці, дивлячись за обставинами;
- Твір є звукозаписом, який вперше був зафіксований у державі – учасниці договору;
- Твір є мальовничою, графічною або скульптурною роботою, що є складовою будівлі або іншої будівлі, або архітектурним твором, що є складовою будівлі або будівлі, розташованої в Сполучених Штатах або в державі – учасниці договору;
- Твір вперше було опубліковано Організацією Об'єднаних Націй або якоюсь її спеціалізованою агенцією або Організацією Американських держав;
- Твір є іноземним твором, який був загальним надбанням у Сполучених Штатах до 1996 року, і його авторське право було відновлено відповідно до «Закону про угоди щодо Уругвайського раунду» (URAA). Додаткову інформацію можна отримати в Циркулярі. Закон про угоди по Уругвайському раунду» (URAA-GATT)'».< /font>
- Твір підпадає під дію президентського маніфесту.
Авторське право охороняє зафіксовані в речовій формі
- (1) літературні твори;
- (2) музичні твори, включаючи супровідні слова;
- (3) драматичні твори, включаючи музичний акомпанемент;
- (4)пантоміми та хореографічні твори;
- (5) живописні, графічні та скульптурні твори;
- (6) кінокартини та інші аудіовізуальні твори;
- (7) звукозапису;
- (8) архітектурні твори.
Ці категорії слід трактувати у сенсі. Наприклад, комп'ютерні програми та більшість «компіляцій» можуть реєструватися як «літературні твори»; карти та архітектурні креслення можуть реєструватися як «мальовничі, графічні та скульптурні твори.»
Охорона авторського права згідно з федеральним законодавством про авторське право в цілому не поширюється на кілька категорій матеріалів, у тому числі:
- Твори, не зафіксовані в речовинній формі (наприклад, хореографічні твори, які не були записані або позначені умовними знаками, або імпровізовані виступи або уявлення, які не були записані в письмовому чи іншому вигляді)
- Назви, імена, короткі фрази та гасла; знайомі символи чи візерунки; прості варіанти друкарських прикрас, шрифтів або кольорів; прості перерахування компонентів або змісту
- Ідеї, процедури, методи, системи, процеси, поняття, принципи, відкриття або пристрої (на відміну від опису, пояснення чи ілюстрації)
- Твори, цілком що складаються з інформації, що є загальним надбанням, і не містять ознак оригінального авторства (наприклад, стандартні календарі, діаграми зростання та ваги, мірні стрічки та лінійки та списки або таблиці, взяті з публічно-правових документів чи інших спільних джерел)