Реєстрація торгової марки

Патентний повірений, Адвокат Яна КОНДРАТЮК. Дзвоніть 093-300-2060. Наш Viber або Telegram. info@uatm.ua

Штрих-код - просте отримання штрих-коду в Україні

Що таке штрих-код? Це поєднання послідовності вертикальних чорних і білих смуг із горизонтально розташованими під смугами числовими кодами, що відображає деяку інформацію Інформація, що міститься в коді, призначена для ідентифікації виробника товарів, позначених цим штриховим кодом.

Штрих-код - загальноприйнята технологія індивідуалізації та позначення виробників і продавців товарів. У цей час штрихові коди EAN/UPC лежать в основі всесвітньої системи, функціонування якої забезпечується двома найбільшими спеціалізованими міжнародними організаціями — GS1 (раніше - EAN International) і AIM Global. Сама ідея якогось ідентифікатора товару проста й геніальна. Замість того, щоб використовувати людську працю для монотонної роботи з підрахунку вироблених, відвантажених, отриманих або проданих товарів - їх треба маркувати. Потреба в маркуванні та автоматизації обліку і призвела до розвитку різних технологій ідентифікації. І лідером стала лінійна символіка маркування. Коли для кодування інформації про товар використовують набір вертикальних чорних ліній і цифр під ними. Але читаються ці лінії - по горизонталі, зліва направо. У цих лініях і цифрах зашифровані:

  • Країна виготовлення (Країна виробника) цієї продукції.
  • Компанія - виробник цієї продукції.
  • Вид або найменування товару.
  • Споживчі якості продукції.
  • Контрольна цифра.

У виробництві, логістиці та в точках продажу  найчастіше саме той, хто виробляє якусь продукцію, і займається нанесенням штрихового коду на неї. І по цих вертикальних смужках і цифрам під ними можна дізнатися як про країну, у якій товар виробили, так і про його виробника. Кожному виробнику товару EAN International присвоює свій унікальний код. Використання комбінації графічної та цифрової символіки дозволяє зробити код для кожного виробника таким же унікальним, як і відбитки пальців.

Щоб отримати штрих-код Вам потрібно:

  • Написати простого листа на наш Viber або Telegram, чи на  info@uatm.ua   про те, що "потрібно отримати штрих-код". У цьому листі просимо одержувача: для підприємства чи приватного підприємця? І звичайно - з ким зв'язуватися із цього питання. 
  • Потім було б добре зателефонувати 093 300 20 60 і проконтролювати, що лист дійшов. 
  • Як тільки ми отримаємо лист і дані від Вас, так відразу і почнемо роботу! 


Отримання коду в Україні

Щоб почати роботу для Вас нам знадобиться відповідна довіреність. Ми її надішлемо. Далі наша спільна робота виглядає так:

  • Ми готуємо документи.
  • Укладаємо від вашого імені Договір про ваше членство в Асоціації "GS1 УКРАЇНА" та участь у системі EAN * UCC.
  • Заповнюється реєстраційна картка. У неї вноситься основна ідентифікуюча інформація про Вашу компанію (СПД).
  • Ви визначаєте потребу в тому, скільки ідентифікаційних номерів EAN * UCC вам знадобиться.
  • Вами сплачуються членські внески: як Вступний, так і річний". Малі підприємства та СПД мають пільги за цими внесками. Як тільки ви сплатите членські внески, укладений Договір набирає чинності. А також  інформація про нового учасника Асоціації "GS1 УКРАЇНА" розміщується в міжнародному, загальнодоступному електронному онлайн-каталозі.

Штрихове кодування процедура відповідальна, тому помилки можуть дуже дорого обійтися підприємству. Наприклад, через неякісно надрукований штриховий код дистриб'ютор або реалізатор можуть відмовитися прийняти у Вас всю партію готової продукції. Тому необхідно подбати про те, щоб на підприємстві за питання штрихового кодування відповідав кваліфікований фахівець, який володіє знаннями у сфері інформаційних технологій.

Вартість отримання штрих-коду


Для Великого підприємства бюджет на отримання 1 (одного) штрихового коду складе:
$300 (оплата вступного внеску) + $200(оплата річного внеску) + $20 (оплата за 1 код) + 2000 грн (послуги Агентства зі вступу до Асоціації) + 50 грн (послуги Агентства з оформлення 1 штрих-коду).
Загалом для отримання 1 коду = $520 + 2050 грн.

Для Малого підприємства бюджет на отримання 1 (одного) штрихового коду складе:
$150 (оплата вступного внеску) + $100(оплата річного внеску) + $10 (оплата за 1 код) + 2000 грн (наші послуги) + 50 грн (послуги Агентства з оформлення 1 штрих-коду).
Загалом для отримання 1 коду = $260 + 2050 грн.

Для СПД (Приватний підприємець, ФОП) бюджет на отримання 1 (одного) штрихового коду складе:
$50 (оплата вступного внеску) + $50(оплата річного внеску) + $7 (оплата за 1 код) + 2000 грн (наші послуги) + 50 грн (послуги Агентства з оформлення 1 штрих-коду).
Загалом для отримання 1 коду = $107 + 2050 грн.


Як виготовити штриховий код

Після того, як для товару присвоєно ідентифікаційний номер GS1, перед підприємством виникає питання: як цей номер правильно представити в отриманий код і промаркувати їм товар?
Зображення самого штрихового коду формується за допомогою спеціальних комп'ютерних програм. Найчастіше штрих-код закладається в дизайн етикетки або упаковки товару. На сьогодні деякі друкарні та дизайн-студії мають відповідне програмне забезпечення і кваліфікованих фахівців, і можуть гарантувати правильний і якісний друк штрих-коду. Слід детально порадитися з друкарями, щоб переконатися, що якісний друк штрих-коду буде гарантований. Ми НАПОЛЕГЛИВО рекомендуємо в договорі про друк етикеток або виготовлення упаковок обумовлювати відповідність геометричних і оптичних характеристик штрих-коду, а також його розташування на товарі чинним державним стандартам України, і передбачати відповідальність друкарні за недотримання нормативних вимог. Якщо друкарі не впевнені, що зможуть правильно сформувати штриховий код, вони можуть попросити вас надати їм оригінал штрих-коду - її зображення на плівці або в електронному вигляді ("майстер-фільм" або "майстер-файл"). Послуги з виготовлення оригіналів штрихових кодів надаються спеціалізованими підприємствами. Ми сприяємо в розміщенні замовлення на виготовлення майстер-фільму або майстер-файлу штрих-коду належної якості. У деяких випадках маркування товару штрих-кодом здійснюється етикетками-наклейками зі штриховими кодами. Такі етикетки виготовляються за допомогою спеціального оснащення.

Як перевірити якість маркування продукції штрих-кодом?

Для цього використовують спеціальний пристрій - верифікатори. Ваше підприємство дає нам контрольні зразки, ми проводимо в "GS1-УКРАЇНА" спеціальну процедуру - верифікацію. Після цього Замовник отримує від нас офіційний сертифікат від "GS1-УКРАЇНА" - Свідоцтво про верифікацію та"Протокол верифікації штрихкодової позначки". Видане підприємству або підприємцю Свідоцтво про верифікацію дозволяє правильно застосовувати присвоєний ідентифікаційний номер. Видане підприємству або підприємцю Свідоцтво про верифікацію діє до тих пір, поки підприємство не припинить своє членство підприємства в "GS1-УКРАЇНА".