486-6468
486-3813
486-4381

Реєстрація торговельних марок

Мобільні телефони офісу: Телефон МТС 099 433-01-33 Телефон Киевстар 098 773-33-53 Телефон Life 063 942-55-33 Email info@uatm.ua Skype igor.v.ko

Що таке торгова (торговельна) марка та бренд?

Ви вирішили зареєструвати свою торгову марку? Дуже вірне рішення!  

А тепер давайте докладніше порозмовляємо про те, так що це таке: торгова марка (ТМ), торговельна марка, бренд? Та які вони бувають? 

Треба розуміти, що вимоги до такої процедури як реєстрація торгової марки встановлюються не Укрпатентом, нами чи ще кимось. Вимоги встановлюються Законом. Тобто ті вимоги до позначень, які є, вони втановлюються на рівні Держави Україна. Так як і види позначень, які полягають реєстрації - теж встановлює держава, по-перше, в чинному Цивільному кодексі України (ЦК України). А по-друге - у чинному Законі "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг".

При цьому ЦК України встановлює, що торговельною марку може бути: 1) Позначення, яке придатне для вирізнення товарів одного виробника або надавача послуг від товарів чи послуг іншого виробника; 2) Цими позначеннями можуть бути як слова, так і окремі літери чи символі, зображення, кольори та комбінації слів, літер, символів та зображень. Нижче - про те, що реєструють як торгову марку?

ЩО САМЕ РЕЄСТРУЮТЬ І ПРИКЛАДИ ТАКИХ ПОЗНАЧЕНЬ (як у кольорі, так і без зазначення кольорів, як слова, так і зображення та їх комбінації):

Реальні чи видумані слова  та словосполучення

Назви  фірм

Назви для позначення товарів 

Назви для позначення послуг

Фирмові                 
символи (логотипи)

Фирмові слогани

Етикетки пляшок

Пакування товарів

Ємності товарів

Звукові символи

Види позначень для реєстрації ТМ:

Словесне

Зображувальне

Об’ємне

Поєднання кольорів

Комбіноване            


Питання та відповіді про ТОРГОВЕЛЬНІ МАРКИ


 • Питання: А як правильно це позначення назвати?
 • Відповідь: Стаття 420 Цивільного кодексу України передбачає, що є такий об’єкт права інтелектуальної власності, як торговельна марка (знак для товарів і послуг). Оце - і є правильна (законна) термінологія щодо такого позначення. А все інше, як наприклад торгова марка, чи товарна марка, чи товарний знак - це все народне, це мова звичайних людей. Але юридично чисту термінологію встановлює ЦК. Але ми, наприклад, частіше говоримо - торгова марка. 
 • Питання: Так що ж це таке?
 • Відповідь: Це таке позначення, слово, символ, тощо, яке неповторно індивідуалізує Ваші товари чи послуги. Це те, що виділяє саме Вас з великої кількості інших осіб з такими самими товарами та послугами. Ще на етапі створення потрібно найти таку назву, таке слово чи словосполучення, яке стане Вашим ім’ям, Вашою справою та Вашими грошима. Вам - с цим ім’ям жити. "Добре ім'я — найкраще багатство!" - так каже народна мудрість! Так оберіть його таке, щоб Вас запам’ятали! Я не вмовляю Вас видумувати щось схоже на назву одного з видавництв - "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА". Але ж і "САТУРН+" - не найкраще вирішення. 
 • Питання: А коли моє позначення стане торговельною маркою?
 • Відповідь: А тоді, коли ми з Вами перевіримо його на можливість реєстрації (це - пошук торгових марок), потім - подаємо його на реєстрацію, потім воно пройде певну процедуру, потім - приймуть рішення кваліфікаційної експертизи щодо можливості реєстрації, потім - видають Свідоцтво... І ось тепер - це зареєстроване позначення, справжня торгова марка (знак для товарів і послуг). 
 • Питання: А що таке БРЕНД та чим він краще ТОРГОВОЇ МАРКИ?
 • Ответ: Бренд - це вже ТМ з ім’ям, аурою та відношенням до нього покупців та прихильників. Але частіше це вже зареєстроване позначення. Може - не в Україні, але - зареєстроване.
 • Питання:  Так що мені реєструвати? 
 • Відповідь: Реєструйте те. з чим Вам жити. Якщо важлива назва фірми - на реєстрацію! Якщо важливе буде назвати свій товар якось оригінально - так оце і реєструвати! Станьте на місце покупця та запитайте себе: к покупець вирізнить Ваші товари чи послуги? Ото - і є найважливіше для Вас. От і берегти та реєструвати треба саме це. 
 • Питання: А чи потрібно реєструвати моє позначення в кольорі
 • Відповідь: Колір додає позначенню додаткової відмінності. Іноді - це потрібно. А іноді - геть зайве, як і державний збір за подання позначення у кольорі розміром у 500 грн. Вирішувати це потрібно післі проведення перевірки (попереднього пошуку). Тільки сумісна робота наших юристів з Вами дасть відповідь на таке питання. Але у найкращому випадку - потрібно обмежити використання якихось шикарних шрифтів чи кольору. Чим простіше - тим краще.
 • Питання:  Так що мені реєструвати: слово, зображення чи їх поєднання (логотип)? 
 • Відповідь: Чим більше - тим краще. Тому що таким шляхом Ви перекриваєте всі шляхи контрафакту. Але - все вирішує бюжет. Якщо він є - то все і реєструємо. Якщо нема - найголовніше для Вас!

Наш досвід - з 1998 року! Обирайте нас!  

Лише 700 гривень за подготовку та подання Заявки - не гайте часу!