Реєстрація торгової марки

Патентный поверенный Яна КОНДРАТЮК: Звоните 063 267 80 37. Напишите мне в Viber или в Telegram. info@uatm.ua www.tm.ua

Реєстрація торгової марки в Росії - з нами Легко і Просто!

Законодавство Росії про право інтелектуальної власності дуже схоже з законодавством України. Досить схожа (при  різниці у величині мит) і  реєстрація товарного знака (торгової марки) в Росії. Звичайно, якщо Ви плануєте зареєструвати товарний знак в Росії, то дуже рекомендуємо Вам спочатку заявити його в Україні. При цьому ми можемо  запропонувати Вам як національну російську процедуру шляхом подання Заявки в ФІПВ (Федеральний інститут промислової власності), так і використання Мадридської системи міжнародної реєстрації знаків.

Чому бізнесу потрібна Росії?

  • Росія - це 145,5 мільйонів споживачів (населення в 2002 році). Тобто кількість можливих споживачів продукції.
  • Товарообіг між Україною і Росією обчислюється в мільярдах. А це оббіг і брендів.
  • Між нашими двома державами були, є і будуть серйозні економічні інтереси. Тому є сенс заздалегідь подумати про нові ринки.
  • В умовах кризи в Європі зростає взаємний економічний інтерес наших країн. А економіка - це торгові марки.
  • Економіка Росії не так постраждала від кризи, як українська.

НАЙВАЖЛИВІШЕ. Кількість зареєстрованих в Росії знаків зростає у багато разів швидше, ніж в Україні. Важливо вчасно зайняти своє місце!

Вартість реєстрації  в Росії:

1. Попередня перевірка і пошук на тотожність і схожість (по словесній частині знака). Проводиться по базі даних зареєстрованих ТЗ і за заявками на реєстрацію, що знаходяться на розгляді в Патентному відомстві Росії (ФІПВ). Цей етап носить рекомендаційний (не обов'язковий) характер. Але треба розуміти, що якщо ви не перевірите знак до подачі Заявки, то це загрожує відмовою в реєстрації цього знака. Вартість перевірки по одному класу, словесний знак, згідно з офіційним тарифом ФІПВ складе 5 900  руб.. У свою чергу,  за зображувальний знак - вже 10 620 руб, а за комбінований знак - 14 160 руб. Вартість послуг Патентного повіреного Росії по його замовленню = $ 50. Вартість послуг нашого Агентства = $ 20. Комісія Банку за перерахування валюти в Росію = $ 20.
Загальна вартість перевірки словесного знака по одному класу = 5 900 руб + $ 90. Вартість перевірки ТЗ по ще одному класу понад один збільшить вартість  на $ 40. 
2. Подача Заявки. Загальна вартість за подачу Заявки, експертизу та прийняття Рішення за Заявкою, якщо знак заявлено на один клас МКТП, від одної особи, буде наступною:
- За подання Заявки та прийняття рішення щодо неї за результатами Формальної експертизи стягується мито у розмірі 3 500 руб, а за кожний наступний клас - плюс 1 000 руб.
- За проведення експертизи позначення і прийняття Рішення за її результатами потрібно сплати мито у розмірі 11 500 руб. А за кожен додатковий клас - ще - 2 500 руб.
- Гонорар Патентного повіреного Росії за дії включно до видачі Свідоцтва - $ 350.
3. Реєстрація заявленого знака  За ці дії стягується мито у розмірі 16 200 руб
4. Видача Свідоцтва За це мито складає 2 000 руб. Плюс ще його потрібно надіслати в Україну. Гонорар Патентного повіреного Росії за отримання документів та пересилку Свідоцтва в Україну - $ 50. 
Повна вартість мінімально складе (1 клас, без додаткових послуг):   5 900 руб + 90 доларів (пошук) +  3 500 руб + $ 350 (подання Заявки  і формальна експертиза) + 11 500 руб (експертиза позначення і Рішення)  + 16 200 руб + 2 000 руб + $ 50 (реєстрація і Свідоцтво та його пересилання)  =  39.100  руб  + $ 490.

* Примітки:
- Розміри мит і тарифів ФІПВ залежать від кількості класів МКТП і від статусу Заявника (на сайті - вказані для резидентів Росії та України).
- За будь-які зміни чи виправлення у Заявці або за затримання сплати мита, тощо - ФІПВ стягує додаткове мито.
- У разі Попередньої відмови - за написання  Мотивованих доводів сплачується окремо.
- Деяка вартість  вказана  у $, при цьому курс $ відповідає курсу продажу готівкового долара США до рубля у Ощадбанку РФ або до гривні у Приватбанку України.
- На всі перерахування банківська комісія покладається на Заявника. Пересилання документів з Росії до України сплачує Заявник.
- Прискореної процедури реєстрації в Росії з 2012 року немає.  

Ми здатні захистити Ваші права та інтереси в Росії!

Як відбувається реєстрація товарного знака (торгової марки) в Росії

Для початку процедури в Росії, так само як і в Україні - треба подати Заявку.

Заявка подається до Федеральної державної установи "Федеральний інститут промислової власності" - це аналог нашого Укрпатенту.

У Заявці обов'язково повинні бути:

  • Заповнений бланк Заяви. У Заяві зазначається Заявник, його адреса місцезнаходження або місця проживання.
  • Саме заявлене позначення і його опис.
  • Додається перелік товарів і послуг, для яких заявляється знак. Товари і послуги повинні бути згруповані за класами  так, як це передбачає МКТП - Міжнародна класифікація товарів і послуг.

У процесі проходження Заявки - ФІПВ проводить експертизу Заявки. Експертиза Заявки включає в себе формальну експертизу і експертизу позначення.

Формальна експертиза.

Формальна експертиза включає в себе перевірку: правильності змісту Заявки; правильність оплати мита, наявність всіх необхідних документів, що додаються до Заявки. При цьому термін формальної експертизи чітко обумовлений в законі, та складає 1 місяць (ст. 1498 ГК РФ). Цей термін продовжується в разі, якщо Заявнику надсилається Запит - тобто вимога ФІПВ усунути допущені недоліки в Заявці або інших документах. По закінченню формальної експертизи Заявнику надсилається Рішення про прийняття заявки до розгляду.

Експертиза заявленого позначення.

Потім настає період експертизи заявленого позначення. Терміни такої експертизи законом не встановлені. Дід час неї ФІПВ здійснює перевірку заявленого знака на його тотожність і схожість з раніше зареєстрованими або заявленими на реєстрацію знаками, а також перевірку на предмет відсутності підстав, передбачених у законі як підстава відмови.

Після закінчення процедури реєстрації Заявник отримує Свідоцтво.

Виключні права на знак діють протягом 10 років з дня подання Заявки в ФІПВ. У подальшому термін дії виключного права може продовжуватися необмежену кількість разів на кожні наступні 10 років.

Термін реєстрації товарного знака в Росії.

На початок 2020 року термін процедури з моменту подачі Заявки до отримання Свідоцтва становить від 6 до 8 місяців. Проте граничний термін процедури в Російській Федерації чинним законодавством не встановлено.

З нами - Ваш знак буде в надійних руках!