Реєстрація торгової марки

Патентный поверенный Яна КОНДРАТЮК: Звоните 063 267 80 37. Напишите мне в Viber или в Telegram. info@uatm.ua www.tm.ua

Купити торгову марку. Ліцензійний договір. Договір комерційної концесії.

ЯК КУПИТИ ТОРГОВУ МАРКУ, ДОМЕН UA або ПАТЕНТ?

 • Купити торгову марку - це означає придбати на неї всі майнові права, передбачені законодавством України. Цивільним кодексом України у статті 1107 передбачено такий договір, це - Договір про передання майнових прав інтелектуальної власності (Договір передачі майнових прав інтелектуальної власності - мовою Кодексу).  
 • Щоб купити домен ua, треба купити ту ТМ, по якій цей домен зараз зареєстрований. 
 • Аналогічно, щоб купити патент, потрібно придбати всі майнові права, передбачені за ним законодавством України. 
А саму процедуру купівлі давайте юридично правильно назвемо так, як її називає Цивільний кодекс України - передання прав
 

ПЕРЕДАННЯ ПРАВ на торговельну марку (домен ua або патент).

Отже, передання прав відбувається згідно з Договором про передання всіх майнових прав інтелектуальної власності на цю ТМ. За цим договором власник ТМ (знака для товарів і послуг) передає за певну винагороду всі майнові права на цю ТМ іншій особі - правонаступнику

Важливий момент! При цьому ще до укладення Договору про передання прав, ця ТМ повинна пройти реєстрацію в Україні. Вимога Закону така: на початку - державна реєстрація торгової марки, а вже потім - Договір передачі прав по ній. І згідно вимог тієї ж глави 75-ї Цивільного кодексу України, розпоряджатися правами на ТМ можна тільки після її реєстрації. І при цьому, згідно з тим же Цивільним кодексом, сам Договір про передання прав підлягає обов'язковій реєстрації в Державній службі інтелектуальної власності України (раніше - Державний департамент інтелектуальної власності України). Реєстрація передання прав в Україні в Держслужбі - обов'язкова умова переходу прав на ТМ!

У передачі прав на ТМ є підводні камені. Знайти їх допоможуть уточнюючі питання.
Наприклад, важливим для того, хто хоче купити торгову марку, будуть відповіді на такі питання:
- Хто і на кого проводив реєстрацію цієї торгової марки? І чи була дотримана процедура реєстрації цієї ТМ?
- Чи немає щодо цієї ТМ заборон судів, судових тяжб і т. п.?
- Чи не знаходиться ця марка під заставою?
- Чи існують діючі ліцензійні договори на цей товарний знак?
Це - важливі питання. І відповідь на них краще знати ДО оплати за передачу прав на цю ТМ!

Плюси продажу ТМ (підписання Договору про передання прав) для її власника: 

 • Продати ТМ (особливо - вигідно продати!) - це отримати очікувану вигоду відразу ж при укладенні договору про передання прав (продажу) цієї марки. Деякі наші клієнти заробили на цьому не одну тисячу доларів. На нашому сайті є сторінки про продаж торгових марок.
 • Не треба платити за продовження терміну дії Свідоцтва на цю ТМ після закінчення 10 років. Продовження ТМ коштує чимало: 12000 грн за перший клас і ще 1200 грн за кожний наступний клас. Плюс послуги Агентства. Вийде чимала сума...

Плюси покупки ТМ для Правонаступника:

 • Покупець ТМ стає повноправним власником цієї ТМ. І його майбутні вкладення в неї (на рекламу, розкрутку і т. п.) - це вкладення в свою власність;
 • Правонаступник отримує виключне право розпорядження ТМ на свій розсуд - видача ліцензій, перепродаж її, внесення до статутного фонду тощо.

Вартість оформлення покупки торгової марки (домену ua або патенту).     

Вона складається з держзбору за передання прав (2400 грн), вартості роботи з підготовки та складання Договору про передання прав (1100 грн) і вартості супроводу процедури в Держслужбі інтелектуальної власності (800 грн). Всього: 4300 грн.

Порядок роботи по передачі прав

Для ТОГО, щоб купити або продати ТМ (домен ua або патент):

 • Ви надаєте нам № Свідоцтва (якщо домен - то ще й доменне ім'я, якщо патент - то № патенту) або вибираєте домен ua та ТМ у нас на сайті.
 • Повідомляєте нам які класи (або товари та / або послуги) у знака будуть передаватися. Можуть передаватися не всі класи, а тільки їх частина.
 • Ми спільно з Вами обговорюємо і затверджуємо порядок роботи з передачі прав на ТМ (доменне ім'я або патент) і відповідних платежів.
 • Ви повідомляєте нам важливу юридичну інформацію про майбутнього власника торгової марки (домену або патенту). Для цього ми Вам на e-mail надішлемо відповідну Анкету для юрособи або фізособи.
 • Ви здійснюєте 100% оплату наших послуг з оформлення передачі прав.
 • Ми готуємо всі документи для передання прав. Зазвичай це займає 2-3 робочих дні. За особливим запитом - ми можемо підготувати документи протягом 1 години.
 • Ви з покупцем (продавцем) підписуєте підготовлені нами документи (Договір передачі прав, додатки до нього, Довіреності, а для домену ua - взагалі особливий пакет документів), необхідні для офіційного оформлення самого факту передачі прав. 
 • Важлива примітка! Доменне ім'я може бути передане у використання негайно після оплати за ТМ. Технічно це займає не більше 1-2 годин після розрахунку покупця з продавцем і підписання відповідних договорів.
 • Ми проводимо в Держслужбі інтелектуальної власності та в Укрпатенті всі процедури передання прав на придбану Вами торгову марку (патент), оплачуємо всі збори, платежі і т.п. Сам процес передання прав в Держслужбі ІВ України займає зазвичай 1,5 - 2 місяці.
 • Звичайно, можливе підписання покупцем додаткових документів для того, щоб на період проходження документів через Держслужбу інтелектуальної власності та Укрпатент ви могли бути впевнені в непорушності своїх прав на цю торгову марку (патент).

Документи та інформація для оформлення договору про передання прав на ТМ (товарний знак):

Для фізичної особи необхідна лише Довіреність на наше ім'я і наступна інформація (обов'язково українською):

 • Адреса згідно прописки (вулиця, будинок та квартира, місто, району, області, поштовий індекс).
 • Адреса для листування (вулиця, будинок та квартира, місто, району, області, індекс).
 • Телефон, факс (постійно діючий/контактний).

Для юридичної особи необхідна лише Довіреність на наше ім'я і наступна інформація (обов'язково українською):

 • Повне найменування Заявника (згідно печатки та Статуту).
 • Юридична адреса (вулиця, будинок та квартира, місто, району, області, поштовий індекс).
 • Адреса для листування (вулиця, будинок та квартира, місто, району, області, поштовий індекс).
 • Код ЄДРПОУ, Р/р в (назва банку), МФО, ІПН, № cвід.пл.ПДВ.
 • Керівник підприємства (посада, П.І.Б.), та підстави його повноважень (Статут, Доручення, тощо).

ЛІЦЕНЗІЙНИЙ ДОГОВІР

Ліцензійний договір - угода, за якою власник ТМ (власник Свідоцтва на знак для товарів і послуг), ліцензіар, надає зацікавленій особі, ліцензіату, право користуватися цією ТМ за певну винагороду та на обумовлених умовах. Якщо сказати більш просто: Ліцензія = купити торгову марку на час та на якихось умовах. 

Звичайно ДО укладення Ліцензійного договору ця торгова марка повинна бути зареєстрованою (по ній отримане Свідоцтво). Причому з початку - держреєстрація, а вже потім - Ліцензійний договір. І ніяк не навпаки. Справа в тому, що згідно вимог глави 75-ї Цивільного кодексу, розпоряджатися правами інтелектуальної власності можна тільки після їх реєстрації. Але при цьому, згідно з тим же Цивільним кодексом, сам Ліцензійний договір на торгову марку або патент не підлягає обов'язковій державній реєстрації. Реєстрація Ліцензійного договору - це скоріше ПРАВО тих сторін, які беруть участь у такому договорі.

Плюси видачі Ліцензії (або - підписання Ліцензійного договору) для Ліцензіара:

 • ліцензіар залишається власником ТМ;
 • ліцензіар має можливість обмежити передані права торгову марку щодо території, часу, обсягу прав;
 • ліцензіар має можливість видачі необмеженої кількості ліцензій;
 • ліцензіар має можливість паралельного використання марки на рівні з ліцензіатами;
 • можливість вибору оптимальної оплати за видачу ліцензії на товарний знак (роялті, паушальний платіж або їх комбінація).

Плюси отримання Ліцензії для Ліцензіата:

 • можливість випуску продукції під вже зареєстрованим (а може і - розкрученим) брендом;
 • економія коштів на розробку і виведення на ринок власної ТМ;
 • можливість видачі субліцензій (при виключній ліцензії).

ВАРТІСТЬ послуг Агентства по реєстрації Ліцензійного договору може бути різною в залежності від обсягу робіт з його підготовки, але в стандартному випадку - 5100 грн.

Договір КОМЕРЦІЙНОЇ КОНЦЕСІЇ 


Вимоги до Договору комерційної концесії, порядок його укладення, реалізації та припинення встановлює Глава 76 Цивільного кодексу України.

За Договором комерційної концесії одна сторона, Правовласник, зобов'язується надати іншій стороні, Користувачеві, за плату право користування комплексом належних цій стороні прав з метою виготовлення і (або) продажу певного виду товару і (або) надання послуг. Таке право користування має відповідати тим вимогам Правовласника, які він вважатиме за потрібне висунути.

Сторони в Договорі комерційної концесії. Сторонами в Договорі комерційної концесії можуть бути як фізичні, так і юридичні особи. Але при цьому обидві сторони повинні бути суб'єктами підприємницької діяльності.

Договір комерційної концесії обов'язково укладається в письмовій формі. У разі недодержання письмової форми договору концесії такий договір є нікчемним.

Договір комерційної концесії підлягає державній реєстрації органом, який здійснив державну реєстрацію Правовласника. Якщо Правовласник зареєстрований в іноземній державі, реєстрація договору комерційної концесії здійснюється органом, який здійснив державну реєстрацію Користувача. У відносинах з третіми особами сторони договору комерційної концесії мають право посилатися на цей Договір тільки після його державної реєстрації.

Договір КОМЕРЦІЙНОЇ КОНЦЕСІЇ це один з найскладніших договорів. На практиці ми радимо залучати до підготовки такого договору як юриста, який спеціалізується на господарських справах, так і патентного повіреного.