Реєстрація торгової марки

Патентний повірений та Адвокат Яна КОНДРАТЮК. Дзвоніть 063 267 80 37. Наш Viber або Telegram. info@uatm.ua

Перевірка торгової марки Патентним повіреним - UATM.UA

Чи потрібна перевірка  ТМ до початку реєстрації?
Нам часто ставлять таке питання. І про додаткові аргументи заявники часто говорять: "У мого Знака такий оригінальний шрифт!". Або -  "і малюнок там унікальні! І колір у мого знака зовсім інший!". Або - "і слово розташоване вертикально!". Або - я сам придумав це слово!". Або - "Я сам шукав в Інтернеті, такого слова - немає! А я хочу, щоб звістку мій знак вважали зображенням!" І т. д., і т. п. Нижче на цій сторінці ми спробуємо відповісти на ці питання. Більш детально перевірка торгової марки розписана на іншому нашому сайті http://tm.ua/, куди ви зможете перейти за посиланням.

Про результати та цілі

По-перше, за результатами перевірки ми професійно показуємо вам існуючу ситуацію і коментуємо її. І за результатами - даємо вам письмові рекомендації: що зробити, щоб підвищити шанси реєстрації торгової марки. Ми можемо передбачити висновки експертизи Укрпатенту за заявкою.

По-друге, ми успішно вже зареєстрували понад 4000 торгових марок. І маємо 20-річний досвід роботи з торговими марками. А тому ми вже на 99,9% знаємо, як Укрпатент відреагує на той чи інший Знак

ВАРТІСТЬ ПЕРЕВІРКИ 

Важливе застереження! Пошук може йти двома способами: або це буде наш пошук, або це буде пошук Укрпатенту. Вартість його розраховується виходячи з виду знака і тієї кількості класів, за якими він буде проводитися. Вартість також сильно залежить від виду знака: для комбінованого знака вона в два рази вище, ніж для словесного. Тому більш доцільно перевіряти тільки словесну частину знака.

Пошук Патентними повіреними Агентства. 
Термін-3-4 робочих дні.  Відлік терміну - з наступного дня після вашої повної оплати цієї послуги. При вартості (словесний знак, один клас) - 1200 грн.  Ми - дуже добре знаємо свою справу, а тому даємо письмові Висновки і рекомендації. 

Пошук через Укрпатент.  
Термін - 10 робочих днів. Відлік терміну - з наступного дня після вашої повної оплати цієї послуги. Іноді - буває і трохи швидше. Вартість послуг Укрпатенту (словесний знак по одному класу) дорівнює 864 грн і плюс 174 грн - за кожний наступний клас понад один. На жаль, Укрпатент висновків і рекомендацій не дає, а дає просто дає список подібних знаків. Тому наші послуги з цього пошуку і дачі рекомендацій по ньому - 336 грн!  Загальна вартість (словесний знак по одному класу) в Укрпатенті складе ті ж 1200 грн. .

Чи можна не проводити перевірку?
Обмовимося, що перевіряти ТМ - це не обов'язкова дія. І, теоретично, його виключити, звичайно, можна. Але тоді ні Ви, ні ми не знаємо заздалегідь що вас чекає. Адже якщо подібна до ступеня змішання ТМ вже зареєстрована - ваша Заявка отримає відмову. І всі платежі за реєстрацію будуть вами втрачені. Якщо ви готові ризикнути і взяти можливі наслідки на себе - напишіть, будь ласка,  про це нам. Ми приймемо будь-яке Ваше рішення! Хоча, теоретично, знак можна було б і не перевіряти. Але тільки якщо це слово - "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" (це знак дуже відомого українського видавництва дитячої літератури).  

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ перевірка торгової марки

Перший етап - це перевірка Патентним повіреним позначення на відповідність основним критеріям охороноздатності. Вони викладені в ст. 5 Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг". Відповідно до цієї статті "правова охорона надається знаку, який не суперечить публічному порядку, принципам гуманності і моралі". І звичайно ж, неможлива реєстрація позначень, які містять нецензурні вирази, фашистські або расистські гасла і т. п.. Але іноді рішення Укрпатенту за заявками можуть бути і спірні. Так, на жаль, отримав відмову знак "Дурдом" - адреса вельми відомого сайту durdom.in.ua. Експертиза Укрпатенту визнала слово "Дурдом" такою, що порушує публічний порядок. Але для таких суперечок є суд. 

Другий етап - власне пошук за тими знаками, які були раніше вже зареєстровані або подані на реєстрацію. Знак вивчається знак на тотожність і схожість з раніше заявленими знаками. Відзначимо, що якесь слово може бути зареєстроване для одного виду товарів/послуг. І одночасно - не може бути зареєстроване для інших товарів чи послуг. Тобто, якщо у Вас знак - "перевізник", то його реєстрація для транспортних послуг в 39-му класі буде проблемною. І зовсім навпаки, реєстрація слова "перевізник" для алкогольної продукції в 33-му класі буде абсолютно не проблемною. Так побудовано законодавство про реєстрацію ТМ: не можна реєструвати такі слова, які складаються лише з позначень, які є загальновживаними як позначення товарів і послуг певного виду ("перевезення" - для послуг перевезень, "ГОРІЛКА" - для такого товару як горілка, "вода" - для води). 

Зверніть увагу, що Закон забороняє реєстрацію знаків, які складаються лише з позначень або даних, що є описовими при використанні щодо зазначених у заявці товарів і послуг (наприклад, слово "чиста" - для води). Не можуть бути зареєстровані ТМ, які вказують на вид товарів ("вода" - для води), якість товарів або послуг ("відмінна їжа" - для їжі), склад ("Н2О" - для води), кількість ("999,9" - для золота), властивості ("лікувальна таблетка" - для ліків), призначення ("Кравець" - для пошиття одягу) або цінність ("найкращі ліки") товарів і послуг. Не реєструються і такі позначення, які вказують на місце і час виготовлення і збуту товарів або надання послуг. Особливо експертиза не любить позначення типу - "Made in USA", а при цьому заявник прописаний на вулиці Дерибасівській у славному місті Одесі.

Які позначення перевіряє Патентний повірений:

  • Словесні
  • Зображувальні
  • Комбіновані

За якими класами йде перевірка:

  • Або - за тими класами, які ви обрали для реєстрації вашої ТМ;
  • Або - за всіма 45 класами Класифікатора. І це - унікальна послуга, що проводиться тільки в нашому Агентстві!

Що перевіряється:

  • База знаків, які вже зареєстровані за національною процедурою;
  • Заявки, раніше подані на реєстрацію за національною процедурою;
  • База знаків, які вже подані або зареєстровані за міжнародною процедурою;
О законе. 
Закон встановлює як що може і що не може бути торговою маркою. Так він передбачає, що деякі заявлені позначення можуть виявитися тотожні або подібні до ступеня змішування з раніше заявленими позначеннями. Питання про тотожність і схожість знака - просте і складне одночасно. Але законодавство України в СТ. 6 Закону України" Про охорону прав на знаки для товарів і послуг " однозначно передбачає заборону реєстрації тотожних і схожих до ступеня змішування знаків.   

О Правилах.  
Сама розшифровка термінів тотожності і подібності знаків викладена в документі "Правила складання, подання та розгляду Заявки на видачу Свідоцтва на знак для товарів і послуг". Якраз саме ці Правила і встановлюють, як саме експертиза Укрпатенту буде проводити експертизу вашого знака. І цими правилами передбачено, що знаки порівнюються за трьома критеріями: візуальний, фонетичний і семантичний. Пояснимо ці поняття і те, як проводиться перевірка торгової марки експертизою Укрпатенту.