Реєстрація торгової марки

Патентний повірений, Адвокат Яна КОНДРАТЮК. Дзвоніть 093-300-2060. Наш Viber або Telegram>. info@uatm.ua

Перевірка торгової марки

перевірка торгової маркиЧи потрібна перевірка ТМ до початку реєстрації?
Нам часто ставлять таке питання. А про додаткові аргументи заявники часто говорять: "У мого Знака такий оригінальний шрифт!". Або -  "Там малюнок там унікальний! Ще колір у мого знака зовсім інший!". Або - "Це слово розташоване вертикально!". Або - "Я сам придумав це слово!". Або - "Я сам шукав в Інтернеті, такого слова - немає! А я хочу, щоб мій знак вважали зображенням!" тощо. Нижче на цій сторінці ми спробуємо відповісти на ці питання. Більш детально перевірка торгової марки розписана на іншому нашому сайті http://tm.ua/, куди Ви зможете перейти за посиланням.

Про результати та цілі
По-перше, за результатами перевірки ми професійно показуємо Вам наявну ситуацію і коментуємо її. І за результатами - даємо Вам письмові рекомендації: що зробити, щоб підвищити шанси реєстрації торгової марки. Ми можемо передбачити висновки експертизи Укрпатенту (НОІВ) за заявкою.
По-друге, ми успішно вже зареєстрували понад 5000 торгових марок. Та маємо 20-річний досвід роботи з торговими марками. А тому ми вже на 99,9% знаємо, як (НОІВ) відреагує на той чи інший Знак

ВАРТІСТЬ ПЕРЕВІРКИ 
Важливе застереження! Пошук може йти двома способами: або це буде пошук нашими фахівцями, або це буде пошук Укрпатенту (НОІВ). Вартість його розраховується виходячи з виду знака й тієї кількості класів, за якими він буде проводитися. Вартість також сильно залежить від виду знака: для комбінованого знака вона у два рази вище, ніж для словесного. Тому більш доцільно перевіряти тільки словесну частину знака.

Як швидко перевірити торгову марку?
Зателефонуйте на 093 300 20 60,  напишіть у Viber або у Telegram

Пошук нашими Патентними повіреними. 
Термін-3-4 робочих дні.  Відлік терміну починається з дня, наступного після вашої повної оплати цієї послуги. При вартості (словесний знак, один клас) - 1200 грн.  Ми - дуже добре знаємо свою справу, а тому даємо письмові Висновки й рекомендації. 

Пошук через Укрпатент (НОІВ).
Термін - 10 робочих днів. Відлік терміну - з наступного дня після вашої повної оплати цієї послуги. Іноді - буває і трохи швидше. Вартість послуг НОІВ (словесний знак по одному класу) дорівнює 864 грн і плюс 174 грн - за кожний наступний клас понад один. На жаль, (НОІВ)⁠ висновків і рекомендацій не дає, а дає просто дає список схожих знаків. Тому наші послуги із цього пошуку та рекомендацій по ньому - 336 грн!  Загальна вартість (словесний знак по одному класу) в НОІВ складе ті ж 1200 грн. .

Чи можна не проводити перевірку?
Обмовимося, що перевіряти ТМ не обов'язково. Тому, теоретично, його виключити можна. Але тоді ні Ви, ні ми не знаємо заздалегідь, що Вашу Заявку чекає. Адже якщо схожа до ступеня змішування ТМ вже зареєстрована - Ваша Заявка отримає відмову. І всі платежі за реєстрацію будуть Вами втрачені. Якщо Ви готові ризикнути та взяти можливі наслідки на себе - напишіть, будь ласка,  про це нам. Ми приймемо будь-яке Ваше рішення! Хоча, теоретично, знак можна було б не перевіряти. Але тільки у тому випадку, якщо це слово "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" (це знак дуже відомого українського видавництва дитячої літератури).  

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ перевірка торгової марки

Перший етап: перевірка Патентним повіреним позначення на відповідність основним критеріям охороноздатності. Вони викладені в ст. 5 Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг". Відповідно до цієї статті "правова охорона надається знаку, який не суперечить публічному порядку, принципам гуманності та моралі". І звичайно ж, неможлива реєстрація позначень, які містять нецензурні вирази, фашистські або расистські гасла і т. п.. Але іноді рішення Укрпатенту (НОІВ) за заявками можуть бути й спірні. Так, на жаль, отримав відмову знак "Дурдом" - адреса вельми відомого сайту durdom.in.ua. Експертиза Укрпатенту (НОІВ) визнала слово "Дурдом" таким, що порушує публічний порядок. Але для таких суперечок є суд. 

Другий етап: власне пошук за тими знаками, які були раніше вже зареєстровані або подані на реєстрацію. Знак перевіряється на тотожність і схожість з раніше заявленими знаками. Відзначимо, що якесь слово може бути зареєстроване для одного виду товарів/послуг. І одночасно не може бути зареєстроване для інших товарів чи послуг. Тобто, якщо у Вас знак - "перевізник", то його реєстрація для транспортних послуг у 39-му класі буде проблемною. І зовсім навпаки, реєстрація слова "перевізник" для алкогольної продукції в 33-му класі буде абсолютно не проблемною. Так побудовано законодавство про реєстрацію ТМ: не можна реєструвати такі слова, які складаються лише з позначень, які є загальновживаними як позначення товарів і послуг певного виду ("перевезення" - для послуг перевезень, "ГОРІЛКА" - для такого товару як горілка, "вода" - для води). 

Зверніть увагу, що Закон забороняє реєстрацію знаків, які складаються лише з позначень або даних, що є описовими при використанні щодо зазначених у заявці товарів і послуг (наприклад, слово "чиста" - для води). Не можуть бути зареєстровані ТМ, які вказують на вид товарів ("вода" - для води), якість товарів або послуг ("відмінна їжа" - для їжі), склад ("Н2О" - для води), кількість ("999,9" - для золота), властивості ("лікувальна таблетка" - для ліків), призначення ("Кравець" - для пошиття одягу) або цінність ("найкращі ліки") товарів і послуг. Не реєструються і такі позначення, які вказують на місце і час виготовлення і збуту товарів або надання послуг. Особливо експертиза не любить позначення типу - "Made in USA", а при цьому заявник прописаний на вулиці Дерибасівській у славному місті Одесі.

Які позначення перевіряє Патентний повірений:

  • Словесні
  • Зображувальні
  • Комбіновані

За якими класами йде перевірка:

  • Або - за тими класами, які Ви обрали для реєстрації ТМ;
  • Або - за всіма 45 класами Класифікатора. І це - унікальна послуга, що проводиться тільки в нашому Агентстві!

Що перевіряється:

  • База знаків, які вже зареєстровані за національною процедурою;
  • Заявки, раніше подані на реєстрацію за національною процедурою;
  • База знаків, які вже подані або зареєстровані за міжнародною процедурою;
Про Закон.
Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" (скорочено - Закон) встановлює що може і що не може бути торговою маркою. Наприклад, він передбачає, що деякі заявлені позначення можуть виявитися тотожними або схожими до ступеня змішування з раніше заявленими позначеннями. Питання про тотожність та схожість знака - просте і складне одночасно. Але законодавство України в ст. 6 Закону України" Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" однозначно передбачає заборону реєстрації тотожних і схожих до ступеня змішування знаків.
Про Правила.  
Сама розшифровка термінів тотожності та схожості знаків викладена в документі "Правила складання, подання та розгляду Заявки на видачу Свідоцтва на знак для товарів і послуг". Якраз саме ці Правила і встановлюють, як саме експертиза Укрпатенту (НОІВ) буде проводити експертизу вашого знака. І цими правилами передбачено, що знаки порівнюються за трьома критеріями: візуальний, фонетичний і семантичний. Пояснимо ці поняття і те, як проводиться перевірка торгової марки експертизою Укрпатенту (НОІВ).