Реєстрація торгової марки

Патентний повірений та Адвокат Яна КОНДРАТЮК. Дзвоніть 063 267 80 37. Наш Viber або Telegram. info@uatm.ua

Патент на винахід чи корисну модель. Свідоцтво на промисловий зразок

Які патенти є в Україні?

В Україні є наступні об'єкти права інтелектуальності:
  • Винахід.  На нього видають Патент.
  • • Корисна модель. На нього також видають Патент. 
  • • Промисловий зразок (Промзразок) А на нього вже видають Свідоцтво. 

Право на отримання Патенту на винахід або Свідоцтва на промзразок мають:
а) Автор, творчою працею якого створені: винахід, корисна модель або промисловий зразок. 
б) Роботодавець. У разі, якщо ці об'єкти прав створені в результаті виконання службових обов'язків (що повинно передбачатися Трудовим договором або Контрактом), то і право на подання Заявки може мати вже Роботодавець. Відзначимо, що це його право обмежене за часом і обумовлено деякими особливими вимогами. 
Але! Саме Автору належить невід'ємне право авторства, яке охороняється безстроково.
Необхідно також відзначити, що надалі права по Патенту чи Свідоцтву (після його отримання) можуть належати вже не тільки тому, хто його отримував. Всі права або частину прав можна передати третій особі за Ліцензійним договором (Ліцензією) або Договором передачі прав. Також і повноваження щодо захисту права інтелектуальної власності також можуть перейти до інших осіб. 

Як отримати патент на винахід чи корисну модель та Свідоцтво на промзразок?
Щоб запатентувати Ваше рішення, знадобиться не одна година напруженої праці. При чому праці, бажано, не з Директором, який частіше за все знає, що хоче, але може не знати, як це працює. Спілкування повинне бути з Автором, технологом, інженером, який розробляв це рішення та який знає як воно працює.  Сам процес підготовки документів Заявки ми наполегливо рекомендуємо довірити Патентному повіреному. Річ у тому, що тільки Патентний повірений, по-перше, є атестованим Державою фахівцем для таких послуг. А, по-друге, знає всі особливості отримання прав на складні об'єкти права інтелектуальної власності. Ніякі університети, навіть найкращі, юристів для цього практично не готують. Вчити патентуванню - так, вчити пробують. Але навчити як запатентувати Ваше технічне рішення, на жаль, не зможуть. Річ у тому, що для роботи з технічними рішеннями Повірений повинен мати вищу технічну освіту. А ось звичайний юрист навряд чи має вищу технічну освіту.


Винахід це:

  • продукт (пристрій, речовина, штам мікроорганізму, культура клітин рослини, тварини та т. п.);
  • процес (спосіб), а також нове застосування відомого продукту або процесу.

Винахід відповідає умовам патентоспроможності, якщо він:

  • має винахідницький рівень;
  • є новим (тобто не є частиною існуючого рівня техніки);
  • придатний для промислового застосування.

Корисна модель це:

  • продукт (пристрій, речовина і т. п.);
  • процес (спосіб) в будь-якій сфері технології

Корисна модель відповідає умовам патентоспроможності, якщо вона:

  • нова;
  • придатна для промислового застосування.

Промисловий зразок - це:

  • форма, малюнок, розфарбування (кольорове рішення) та / або їх поєднання, які визначають зовнішній вигляд промислового виробу;

Промисловий зразок відповідає умовам патентоспроможності, якщо він:

  • є новим;
  • має індивідуальний характер.

Свідоцтво на Промисловий зразок 

Для отримання Свідоцтво на промзразок, так само треба пройти певну процедуру: підготувати відповідні документи, сплатити необхідні збори та вартість наших послуг, тощо. 

Щоб почати процедуру патентування винаходу або реєстрації промислового зразка - напишіть у наш Viber,  Telegram, або на мейл  info@uatm.ua. Або зателефонуйте нам на 063 267 80 37. І ми в найкоротші терміни зв'яжемося з Вами для початку роботи.

Патентування винаходу. Свідоцтво на промисловий зразок. Термінологія.

Нижче ми представляємо пояснення, яке може допомогти Вам зрозуміти термінологію в цій галузі права.

ПАТЕНТУВАННЯ Законодавчо передбачений порядок набуття права інтелектуальної власності на винахід та корисну модель. 
ВИНАХІДНИЦЬКИЙ РІВЕНЬ Обов'язкова вимога до винаходу. Вважається, що в цьому новому технічному рішенні є винахідницький рівень, якщо для фахівця воно не є очевидним, тобто не випливає явним чином з сьогоднішнього рівня техніки.
НОВИЗНА Винахід і корисна модель визнаються новими, якщо вони не є частиною рівня техніки. Основна вимога закону, це - їх новизна. Це означає, що ніхто, ніде і ніколи раніше не вирішував таку ж проблему таким же чином. Об'єктом може бути пристрій, наприклад - програвач компакт - дисків, і використовуваний в ньому вузол або блок (наприклад - підсилювач звуку). Крім того, це може бути і конструкція (наприклад, каркас), і речовина (наприклад, лікарська речовина або будівельна суміш для укладання плитки), і матеріал (наприклад, пінобетон). Це також можуть бути різні способи, наприклад - спосіб отримання того ж пінобетону, хімічний спосіб або процес виготовлення речовини, новий спосіб використання обладнання або новий спосіб реклами.
РІВЕНЬ ТЕХНІКИ Рівень техніки включає всі відомості, які стали загальновідомими у світі до дати подачі Заявки в Укрпатент. Або, якщо заявлений пріоритет, то всі відомості до дати пріоритету. Рівень техніки включає також зміст будь-якої Заявки на патентування в Україні (в тому числі міжнародної Заявки, в якій вказана Україна) в тій редакції, в якій цю Заявку було представлено.
ПРОМИСЛОВА ЗДАТНІСТЬ Нове технічне рішення визнається промислово здатним, якщо воно може бути використано в промисловості або в іншій сфері діяльності. Треба розуміти, що відсутність можливості промислової застосовності спричинить відмову експертизи Укрпатенту.
ПРАВО НА ОТРИМАННЯ ПАТЕНТУ Право на отримання патенту передбачає право Автора - винахідника або роботодавця подати Заявку та отримати охоронний документ. Тобто, треба розуміти, що Автором - винахідником і Заявником (отримувачем прав) можуть бути різні особи.
ОТРИМАННЯ СВІДОЦТВА НА ПРОМИСЛОВИЙ ЗРАЗОК Право на отримання Свідоцтва на промзразок передбачає право його Автора подати Заявку та отримати охоронний документ. Але треба розуміти, що Автором та Заявником (отримувачем прав на промзразок) можуть бути різні особи.
НОВИЗНА ПРОМЗРАЗКА Це означає, що ніхто, ніде у світі та ніколи раніше не виконував зовнішній вигляд виробу таким самим.
ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ХАРАКТЕР ПРОМЗРАЗКА Це означає, що Ваше рішення має особливий, неповторний зовнішній вигляд. На нашу думку, запозичення цього терміну з практики Євросоюзу дещо передчастне. Так як цей термін не має професійного юридичного тлумачення. у чинному Законодавстві України.

Ми будемо раді захистити Ваші права! Напишіть нам у наш Viber,  Telegram, або на мейл  info@uatm.ua. Або зателефонуйте на 063 267 80 37. Ми все зробимо на вищому рівні!