Реєстрація торгової марки

Патентный поверенный Яна КОНДРАТЮК: Звоните 063 267 80 37. Напишите мне в Viber или в Telegram. info@uatm.ua www.tm.ua

Патент - винахід, корисна модель і промисловий зразок

Які патенти є в Україні?

В Україні ви можете запатентувати:
 • Винахід
 • • Корисна модель 
 • • Промисловий зразок

Право на патентування мають:
а) Автор, творчою працею якого створені: винахід, корисна модель або промисловий зразок. 
б) У разі, якщо ці об'єкти прав створені в результаті виконання службових обов'язків (що повинно передбачатися Трудовим договором або Контрактом), то і право на патентування може мати вже Роботодавець. Відзначимо, що це його право обмежене за часом і обумовлено деякими особливими вимогами. 
Але! Саме автору належить невід'ємне право авторства, яке охороняється безстроково.
Необхідно також відзначити, що в подальшому права по патенту (після його отримання) можуть належати вже не тільки тому, хто його отримував. Всі права або частину прав можна передати третій особі за Ліцензійним договором (Ліцензією) або Договором передачі прав. Також і повноваження щодо захисту права інтелектуальної власності також можуть перейти до інших осіб. 

Як отримати патент?

Сам процес підготовки документів Заявки рекомендуємо довірити Патентному повіреному. Тільки Патентний повірений знає всі особливості отримання прав на складні об'єкти права інтелектуальної власності. Ніякі університети юристів цьому не готують. Вчити - так, вчити пробують. Але навчити цьому, на жаль - не можуть.

Винахід це:

 • продукт (пристрій, речовина, штам мікроорганізму, культура клітин рослини, тварини і т. п.);
 • процес (спосіб), а також нове застосування відомого продукту або процесу.

Винахід відповідає умовам патентоспроможності, якщо він:

 • має винахідницький рівень;
 • є новим (тобто не є частиною існуючого рівня техніки);
 • придатний для промислового застосування.

Об'єктом корисної моделі може бути:

 • продукт (пристрій, речовина і т. п.);
 • процес (спосіб) в будь-якій сфері технології

Корисна модель відповідає умовам патентоспроможності, якщо вона:

 • нова;
 • придатна для промислового застосування.

Промисловий зразок - це:

 • форма, малюнок, розфарбування (кольорове рішення) та / або їх поєднання, які визначають зовнішній вигляд промислового виробу;

Промисловий зразок відповідає умовам патентоспроможності, якщо він:

 • є новим;

Ми будемо раді працювати для Вас! Заповніть форму замовлення, натиснувши на посилання нижче. Вкажіть контактну особу, номер телефону та час, зручний для дзвінка. І ми в найкоротші терміни обов'язково зв'яжемося з вами.

Патентування винаходу, корисной моделі і промислового зразка

Нижче ми представимо деякі терміни з патентування, які можуть допомогти вам зрозуміти термінологію в цій галузі права.

ПАТЕНТУВАННЯ Законодавчо передбачений порядок набуття права інтелектуальної власності на винахід, корисну модель і промисловий зразок. 
ВИНАХІДНИЦЬКИЙ РІВЕНЬ Обов'язкова вимога до винаходу. Вважається, що в цьому новому технічному рішенні є винахідницький рівень, якщо для фахівця воно не є очевидним, тобто не випливає явним чином з сьогоднішнього рівня техніки.
НОВИЗНА Винахід і корисна модель визнаються новими, якщо вони не є частиною рівня техніки. Основна вимога закону, це - їх новизна. Це означає, що ніхто, ніде і ніколи раніше не вирішував таку ж проблему таким же чином. Об'єктом може бути пристрій, наприклад - програвач компакт - дисків, і використовуваний в ньому вузол або блок (наприклад - підсилювач звуку). Крім того, це може бути і конструкція (наприклад, каркас), і речовина (наприклад, лікарська речовина або будівельна суміш для укладання плитки), і матеріал (наприклад, пінобетон). Це також можуть бути різні способи, наприклад - спосіб отримання того ж пінобетону, хімічний спосіб або процес виготовлення речовини, новий спосіб використання обладнання або новий спосіб реклами.
РІВЕНЬ ТЕХНІКИ Рівень техніки включає всі відомості, які стали загальновідомими в світі до дати подачі Заявки в Укрпатент. Або, якщо заявлений пріоритет, то всі відомості до дати пріоритету. Рівень техніки включає також зміст будь-якої Заявки на патентування в Україні (в тому числі міжнародної Заявки, в якій вказана Україна) в тій редакції, в якій цю Заявку було представлено.
ПРОМИСЛОВА ЗАСТОСОВНІСТЬ Нове технічне рішення визнається промислово застосовним, якщо воно може бути використано в промисловості або в іншій сфері діяльності. Треба розуміти, що відсутність можливості промислової застосовності спричинить відмову експертизи Укрпатенту.
ПРАВО НА ОТРИМАННЯ ПАТЕНТУ Право на отримання патенту передбачає право Автора - винахідника або роботодавця подати Заявку і отримати охоронний документ. Тобто, треба розуміти, що Автором - винахідником і заявником можуть бути різні особи.

Ми будемо раді отримати для Вас патент! 
Заповніть форму замовлення, натиснувши на посилання нижче. Вкажіть контактну особу, номер телефону та вашу адресу електронної пошти. І ми в найкоротші терміни обов'язково зв'яжемося з Вами.