Реєстрація торгової марки

Патентний повірений та Адвокат Яна КОНДРАТЮК. Дзвоніть 063 267 80 37. Наш Viber або Telegram. info@uatm.ua

Реєстрація торгової марки - вартість та терміни з UATM.UA

ТЕРМІНИ реєстрації торгової марки (ТМ)

Термін реєстрації повинен максимально точно відповідати Вашому бізнес-завданню. срок регистрации торговой марки
Наприклад, якщо вам потрібен домен UA, то діяти треба за принципом: "Хто перший встав, того і тапки!" І тому - потрібен найкоротший термін! Або, наприклад, якщо ви плануєте почати випуск продукції або надання послуг мало не відразу після відкриття підприємства, то навіщо ризикувати і чекати півтора-два роки: що там Укрпатент вирішить? Треба трохи більше витратити, але пройти реєстрацію швидко і швидше отримати потрібні права! 

Сам термін реєстрації ТМ у наших Патентних повірених - найкоротший. 20 років досвіду, більше 5.200 успішно зареєстрованих знаком і сотні доменів UA - тому доказ. Досвід - є досвід! Отже, про терміни:

•  7-8 місяців.  Це - швидка реєстрація ТМ. Вартість її точно так само залежить від кількості класів реєстрації ТМ та кольору позначення. 

•  1,5-2 роки. Це - стандартна процедура. 

ВАРТІСТЬ процедури:

 • ПЕРЕВІРКА торгової марки. Вартість перевірки залежить від термінів її проведення, числа перевіряються класів і виду Знака. Мінімально - 1200 грн.  Термін, як правило, це - 3-4 робочих дні.
 • ДЕРЖЗБОРИ за подачу заявки на реєстрацію торгової марки. Величина держзборів залежить від кількості класів для реєстрації цієї ТМ. Якщо коротко, то за кожен клас реєстрації треба оплачувати держзбір 3200 грн при електронній заявці чи 4000 грн при паперовій заявці.
 • НАЯВНІСТЬ КОЛЬОРУ у знака, який заявляється на реєстрацію. Держзбір за подачу ТМ на реєстрацію в кольорі. А це - ще плюс 1000 грн до вартості.
 • НАШІ ПОСЛУГИ з підготовки, оформлення та подачі Заявки на реєстрацію, це - 1500 грн
 • СВІДОЦТВО - його отримання коштує мінімально 1365 грн.
 • У ПІДСУМКУ мінімально: 1200 + 3200 + 1500 + 1365 = 7285 грн

РЕЄСТРАЦІЯ ТОРГОВОЇ МАРКИ - ЮРИДИЧНІ НЮАНСИ


Хто може бути власником ТМ.
 • Власник ТМ, тобто особа, яка може реєструвати на себе ТМ в Україні - це юридична або фізична особа. 
 • Реєструвати ТМ в Україні можуть як резиденти, так і нерезиденти.
 • Кількість ТМ в однієї особи законом не обмежується. І ми радимо заздалегідь зареєструвати собі хороші назви - слова - імена в тих видах діяльності (в тих класах), які Ви ще тільки плануєте на майбутнє. З тієї причини, що хороших назв, слів або Імен для знака - не так вже й багато.
Вимоги до позначення.
 • Основна вимога до знаку, який заявляється: він повинен відповідати законодавству України. Тобто підлягати реєстрації відповідно до Закону" Про охорону прав на знаки для товарів і послуг " і "Правилами складання та подання заявки на реєстрацію знака для товарів і послуг". Реєстрація знаків має певні обмеження. І найголовніше з них - Ваше позначення повинно відрізнятися як від уже зареєстрованих знаків, так і від знаків, тільки поданих на реєстрацію.
 • Знаки реєструються щодо конкретних товарів і послуг в точно зазначених класах. І права діють саме щодо товарів і послуг, конкретно зазначені у Свідоцтві. Спочатку ці класи і товари / послуги в них вказуються в заявці на реєстрацію. Обмовимося, що Закон робить застереження щодо дії зареєстрованої ТМ і на споріднені товари або послуги. Але це досить специфічних питання і ми не будемо його глибоко розглядати в рамках цього сайту.
Класи для реєстрації торгової марки (товарного знака).
 • Класи для реєстрації ТМ - це певні групи товарів і послуг. Під егідою Всесвітньої організації інтелектуальної власності на такі групи розбиті всі мислимі і немислимі товари і послуги. Це так звана Міжнародна класифікація товарів і послуг для реєстрації знаків. Всього КЛАСІВ - 45. Фізично Класифікатор - це п'ять томів трисантиметрової товщини, формату стандартного аркуша А4 і дрібним шрифтом. На цьому сайті електронна версія Класифікатора товарів і послуг для реєстрації знаків викладена російською мовою - подивіться її за посиланням зліва в меню сайту.
 • Товари для цілей реєстрації товарних знаків об'єднані в досить об'ємні групи. Критерії групування (класифікації) товарів - за функцією, призначенням або матеріалом товару. Класи товарів йдуть з 1-го по 34-й клас.
 • Послуги для реєстрації знаків класифіковані за типами, видами, призначенням або області діяльності. Класи послуг - з 35-го по 45-й клас.
 • Визначення класів для реєстрації - це завдання Патентного повіреного. Класи ми визначаємо виходячи зі змісту заповненої Вами і надісланої нам анкети-замовлення. Самодіяльність у визначенні КЛАСІВ небезпечна: або ви не отримаєте ті права, на які розраховуєте, або ваші права на ТМ зможуть обійти, або Ви витратите багато зайвих грошей на непотрібні класи.
Міжнародна реєстрація торгової марки.
 • Після подачі в Україні заявки на реєстрацію може бути розпочата міжнародна реєстрація Вашого знака. І тоді Ваша ТМ отримає реєстрацію практично в будь-якій з промислово розвинених країн світу. Така міжнародна процедура відбувається зараз, в основному, по Мадридському Протоколу про міжнародну реєстрацію  знаків. Реєстрація за Мадридською Угодою втратила своє значення.
Захист прав у суді.
Домен UA.
 • Особливий попит мають ті ТМ, яким відповідає хороший домен UA.
Промисловий зразок.